EL - Olimpijakos iskalio bes na Kući, sigurni Barsa i Milano

petak 21.03.2014.
23:11

Poslednja tri meča 11. kola TOP 16 faze EL igrana su u okviru grupe "E". Barselona je u Malagi nastavila seriju i vezala 11. pobedu u nizu, dok je Armani pobedom nad Efesom overio plasman u TOP 16 fazu. Olimpijakos je u Pireju prekinuo seriju poraza iskal

Duelima u Atini, Malagi i Milanu kompletirano je 11. kolo TOP 16 faze Evrolige. Utakmice u grupi "E" nisu donele iznenađenje pošto su Olimpijakos, Barselona i Armani opravdali uloge favorita.

Barselona je još jednom bila nezaustavljiva, ovoga puta na gostovanju Unikahi u Malagi. Katalonci su slavili rezultatom 61:77 (17:21, 14:16, 16:18, 14:22) pa ni posle 11 odigranih utakmica ne znaju za neuspeh.

Ekipa Čavi Paskvala overila je plasman u četvrtfinale još ranije ali i pored toga ne prestaje da niže pobede i da trasira put ka fajnal-foru u velikom stilu.

Vladimir Štimac postigao je 11 poena i upisao 4 skoka za 16 minuta provedenih na terenu u porazu Unikahe.

Barseloni se u četvrtfinalu večeras priključila ekipa Armanija iz Milana.

Domaćin ovosezonskog fajnal-fora savladao je na svom terenu Efes rezultatom 76:69 (19:19, 18:20, 12:14, 27:16) pa posle osme pobede zauzima drugu poziciju u grupi "E" sa dve pobede više u odnosu na Panatinaikos, odnosno tri u odnosu na Olimpijakos, Fenerbahče i Unikahu.

Srpski internacionalac Duško Savanović večeras je proveo 19 minuta na parketu i postigao 3 poena u porazu svog tima na gostovanju Armaniju.

Najubedljiviju pobedu u okviru 11. kola TOP 16 faze ostvario je Olimpijakos, koji se razgoropadio čim se u tim vratio oporavljeni Vasilis Spanulis.

Tim iz Pireja ponizio je večeras Laboral Kuću u Atini i slavio sa 30 poena razlike.

Konačan rezultat susreta u "Dvorani mira i prijateljstva" bio je 89:59 (23:20, 22:7, 22:19, 22:13) pa Olimpijakos posle 11 odigranih utakmica ima isti broj pobeda i poraza kao i ekipe Fenerbahčea i Unikahe.

Do kraja TOP 16 faze vodiće se velika borba za dva preostala mesta u četvrtfinalu kada je grupa "E" u pitanju.