EL - Panatinaikos izjednačio, sledi Atina

Autor: Nikola Ćertić
četvrtak 11.04.2013.
23:04

U drugom meču četvrtfinala Evrolige grčki Panatinaikos je uzeo "brejk" Barseloni i sada ima priliku da na domaćem terenu izbori plasman na fajnal-for najelitnijeg košarkaškog takmičenja.

Nakon poraza u prvom meču od Barselone, ekipa Panatinaikosa je uspela da konsoliduje svoje redove i ostvari bitnu pobedu u meču sa Špancima, koja može biti i odlučujuća za plasman ovog tima među 4 najbolje evropske košarkaške ekipe.

Gosti iz Atine su od samog starta krenuli rešeni da ostvare dobar rezultat, tako da je prva četvrtina završena sa 5 bodova prednosti u korist Grka, 16:11.

Ipak, Barselona se ubrzo vraća u igru i već na kraju prvog poluvremena vraća tas na vagi na svoju stranu i odlazi na odmor sa četiri poena prednosti, rezultat 42:38.

U poslednje dve četvrtine viđena je velika borba između dva tima. Grci nikako nisu želeli da odustanu od pobede, a Dijamantdis je bio taj koji je trojkom nekoliko sekundi pre završetka utakmice, doneo važnu pobedu svom timu u borbi za polufinale Evrolige.

Najbolji u dresu Panatinaikosa bili su Džejms Gist sa 14 poena, 7 skokova ali i 7 izgubljenih lopti i Majkl Bramos sa 13 poena uz šut za tri poena 3/3.

Kod domaćina ubedljivo najbolji je bio Huan Karlos Navaro sa 20 poena, ali sa prilično lošim šutem za tri poena 3/8.

Ekipe se sada sele u Atinu, gde će, sada  Panatinaikos pokušati da iskoristi "brejk" iz Barselone i prednost domaćeg terena i sa dve pobede nad Kataloncima da izbori plasman na fajnal-for u Londonu.