EL - Šampion preokretom do pobede

petak 18.10.2013.
23:19

Aktuelni šampion Evrope, ekipa Olimpijakosa, ostvario je prvu pobedu u novoj evroligaškoj sezoni. Klub iz Pireja slavio je na startu takmičenja nad Unikahom koja se dobro držala sve do kraja treće četvrtine.

Poslednja utakmica prvog kola grupne faze nove sezone u Evroligi igrana je u atinskoj luci Pirej, u dvorani "Mira i prijateljstva" u kojoj je zvanični šampion Evrope ugostio ekipu Unikahe.

Crveno-beli su na kraju slavili rezultatom 69:61 (18:22, 8:11, 18:12, 25:16), ali su do pobede stigli nakon preokreta izvojevanog u drugom poluvremenu.

Španski sastav bolje je otvorio utakmicu pa je do poluvremena stekao prednost od sedam poena što je bio odličan učinak imajući u vidu mali broj koševa na koji se igralo u prvih 20 minuta.

Olimpijakos je u nastavku do dao gas i trojkama u završnici treće deonice došao na pola koša zaostatka za Unikahom.

Poslednja četvrtina donela je prevagu na stranu domaćih u čijoj su ekipi prednjačili Pitvej i Spanulis sa po 13 poena a dvocifren učinak imao je i Metju Lojeski sa 12 poena.

Vladimir Štimac nije dobio dovoljno prostora u gostujućem sastavu jer je na terenu proveo osam i po minuta i za to vreme postigao 1 poen. Najefikasiniji u timu Malage bili su Vaskez i Dragić sa po 12 poena.