Elće uložio žalbu, sudija na 'hlađenju'

Autor: Miloš Marković
petak 27.09.2013.
11:12

Strasti se ne stišavaju ni dva dana nakon meča između Elćea i Real Madrida u kom je kraljevski klub slavio nakon sumnjivog penala u 96. minutu.

Podsetimo, rasplet utakmice između pomenuta dva tima bio je krajnje uzbudljiv.

Prvo je Elće u nadoknadi vremena uspeo da izjednači na 1:1, a onda je sudija u 96. minutu, nakon gužve u kaznenom prostoru, dosudio prekšraj Sančeza nad Pepeom i najstrožiju kaznu iz koje su Madriđani preko Ronalda uspešno stigli do pobede.

Razočarani odlukom srbitra da dosudi krajnje sumnjiv jedanaesterac, fudbaleri Elćea su uputili protest na samom terenu, protest zbog kojeg je Sančez dobio žuti karton. Fudbaler koji je skrivio faul nad Pepeom proteste je nastavio i nakon završetka meča, te je dobio i drugi žuti, te automatsko isključenje i suspenziju za meč sedmog kola protiv Selte.

Fudbalski klub Elće je juče uputio zvaničnu žalbu na crveni karton svog fudbalera, uz obrazloženje da je Sančez s razlogom protestovao jer nije načinio prekšraj nad Pepeom. U svakom slučaju, male šanse postoje da bi ova žalba mogla biti usvojena.

U međuvremenu, Sudijska komisija španske lige indirektno je potvrdila da je glavni sudija meča, Muniz Fernandez, načinio grešku.

Naime, ovaj arbitar neće suditi nijednu utakmicu u sedmom i osmom kolu Primere.