FA – Hal se u finišu spasao ispadanja

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 17.02.2014.
23:08

Zahvaljujući golu Sagboa četiri minuta pre kraja meča u Brajtonu, ekipa Stiva Brusa će pokušati u revanšu na svom terenu da se domogne ¼ finala najstarijeg fudbalskog takmičenja na Ostrvu.

'Tigrovi' bili blizu eliminacije iz FA kupa, Brajton se pokazao kao veoma nezgodan domaćin, koga je nekoliko minuta delilo od plasmana u narednu fazu FA kupa.

'Galebovi' su stigli do prednosti u 30. minutu glom Uloe, ali je veliko slavlje njegovm navijačima pokvario Janik Sagbo u 86. minutu.

Meč je bio veoma dinamičan, Brajton, koji se takmiči u Čempionšipu nijedng trenutka nije bio inferioran u odnosu na premijerligaša.

Nakon izjednačujućeg gola nivo dramtičnosti i dinamike se još više podigao, obe ekipe su želele da završe posao oko plasmana u ¼ fnale, ali uprkos stvorenim šansama rezultat je ostao 1:1.

Nakon revanša u Halu saznaćemo ko će na Sanderlend u narednoj fazi.