FA kup - Everton u 1/4 finalu!

Autor: Boban Filipović
nedelja 16.02.2014.
16:23

Pobedom nad Svonsijem od 3:1 na 'Gudison Parku', četa Roberta Martineza obezbedila plasman u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Nasser Shiyoukhi

'Karamele' su povele već posle četiri minuta igre, spektakularnim golom visokom napadača Lasine Traorea, kome je ovo bio debi.

Gosti iz Velsa ubrzo uzvraćaju udarac, u 16. minutu meča usledilo je poravnanje, strelac je De Guzman.

U finišu prvog dela igre, Kevin Miralajs je imao jedan dobar pokušaj iz slobodnog udarca, ali Tremel dobro reagujhe pa se na poluvreme odlazi nerešenim rezultatom - 1:1.

Everton vraća prednost nakon 20-ak minuta u nastavku, gol je postigao škotski reprezentatovac Stiven Nejsmit posle kardinalne greške levog beka gostiju Tejlora, samo par minuta pošto ga je Martinez uveo u igru umesto Traorea.

U 73. minutu, penal za domaćina, oboren je Nejsmit u protvničkom šesnaestercu, Lejton Bejns je siguran sa kreča, dileme oko toga ko će u 1/4 finale su otklonjene.

Do kraja meča nije bilo promena, rutinska pobeda Evertona koji se plasirao u 1/4 finale FA kupa, te je na semaforu 'Gudison Parka' pisalo 3:1.

Golovi OVDE.

Podsetimo, menadžer 'Karamela' Roberto Martinez je prošle sezone sa Viganom osvojio FA kup.