FA kup - Rutinska pobeda sjajnog Evertona

Autor: Boban Filipović
subota 25.01.2014.
20:34

'Karamele' u kombinovanom sastavu lako izašle na kraj sa Stivenejdžom u gostima, spakovale četiri komada, plasirale se u petu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu, a ova pobeda je i odlična uvertira za 'Mersisajd' derbi koji se igra u utorak.

Roberto Martinez je na ovom meču pružio priliku nekim igračima, koji nisu dobijali često priliku da igraju, a oni su se protiv nejakog Stivenejdža iskoristili na pravi način.

Pre svih, Stiven Nejsmit. Škot je načeo domaćina već posle šest minuta igre, a u 32. minutu pogodio još jednom.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:2, šansu je dobio pomalo zaboravljeni Džoni Heitinga o čijem se odlasku sa 'Gudison Parka' sve češće govori, Holanđanin je zamenio Džagelku, i posle samo 10 minuta igre postigao gol za 0:3.

Konačan rezultat (0:4) postavio je Senegalac Magaje Gej u 84. minutu meča, samo tri minuta pošto je istrčao na teren zamenivši Kevina Miraljasa.

Everton, kao i gradski rival Liverpul, igraju fenomanelno, i nema sumnje da nas u utorak očekuje spektakl na 'Enfild Roudu' u okviru 23. kola Premijer lige. Podsetimo, u prvom odmeravanju snaga ovih dveju ekipa na 'Gudisonu' bilo je 3:3.