Fiorentina lako do četvrtfinala Kupa

sreda 08.01.2014.
23:03

'Viola' pred svojim navijačima opravdala ulogu favorita u meču osmine finala Kupa Italije protiv Kjeva.

Posle Juventusa, drugi četvrtfinalista italijanskog Kupa je ekipa Fiorentine, koja je na svom terenu savladala ekipu Kjeva rezultatom 2:0.

'Ljubičasti' su bili bolji rival, a glavni deo posla završili su već u prvom poluvremenu. Trijumf domaćih najavio je Hoakin posle pola sata igre. Volski je lepo probio po levoj strani, još bolje pronašao Hoakina, koji preciznim udarcem šalje loptu u donji levi ugao - 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je hrvatski internacionalac Rebić u samom finišu prvog poluvremena. Borha Valero je odlično izveo slobodan udarac, golman gostiju je uspeo samo da odbije loptu do Rebića, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

Golove pogledajte OVDE.

U nastavku su domaći bez problema održali prednost i plasirali se u četvrtfinale, gde ih čeka bolji iz duela Katanije i Sijene.

Dodajmo i da su obe ekipe meč završile sa po desetoricom na terenu. Sardo je isključen u 68. minutu od gostiju, a Ambrozini u 84. u ekipi Fiorentine.

Od srpskih internacionalaca, ceo meč su odigrali Tomović u pobedničkoj ekipi, odnosno Radovanović u ekipi iz Verone.