Francuska: Kiks lidera, nova nada za ''Svece''

utorak 01.05.2012.
23:16

Vodeći tim šampionata Francuske i glavni kandidat za osvajanje titule, ekipa Monpeljea osvojila je samo bod večeras na svom terenu protiv Evijana.

Fudbaleri Monpeljea nisu uspeli da zabeleže novu pobedu u šampionatu Francuske, pa bi borba za titulu mogla da bude znatno neizvesnija u finišu sezone, naravno ako Pari Sen Žermen bude iskoristio večerašnji remi lidera.

Monpelje je večeras dočekao ekipu Evijana, a meč je završen rezultatom 2:2. Domaći čak mogu da budu i zadovoljni ovakvim ishodom, obzirom da su do 85. minuta gosti imali vođstvo.

Ipak, prvi su u vođstvo došli fudbaleri Monpeljea, golom Belhande u 42. minutu iz jedanaesterca.

Samo dva minuta kasnije izjednačio je Kalenberg, da bi preokret Evijanu doneo Berigo u 69. minutu.

Konačnih 2:2 u 85. minutu postavio je Žiru, a sam finiš je doneo dosta nervoze. Epilog su isključenja Belhande kod domaćih, odnosno Mongongua u ekipi Evijana.

Uz utakmicu više, Monpelje sada na čelu tabele ima šest bodova više od drugoplasiranog Pari Sen Žermena.