Francuska - Košmarno veče za Spajića i Ninkova

subota 26.10.2013.
23:06

Odigrane sve utakmice subotnjeg programa u okviru 11. kola francuske Lige 1. Osim poraza Marseja na Velodromu od Remsa, najviše pažnje privukao debakl Tuluza.

Ekipa Tuluza, za koju su nastupili i Uroš Spajić i Pavle Ninkov doživela je najteži poraz na svom terenu od početka sezone.

Pravi debakl domaćem timu naneo je Ren, koji je slavio čak sa 5:0! Gostujući tim je ovaj meč rešio u periodu od 25. do 45. minuta, kada je tri puta domaći golman vadio loptu iz mreže.

Posle prvog poluvremena trener Tuluza je iz igre izveo Spajića. Ušao je Pavle Ninkov, ali boljitka u igri domaćih nije bilo. U drugih 45 minuta još dva gola Oliveire za konačnih 0:5.

Osim Remsa, o čijoj smo pobedi već izveštavali, i Rena, ceoplen sa gostovanja odneo je i Evijan, koji je slavio protivValensijena sa 1:0.

U preostala tri susreta, domaćini su bili sigurni. KrasićevaBastija je golom Skilaćija u 36. minutu savladala PejčinovićevuNicu.

Oba srpska internacionalca su bili starteri u svojim ekipama, s timšto je Krasić zamenjen u 65. minutu, a Pejčinović odigrao ceomeč.

Gengan je napravio preokret protiv Ažaksjoa za konačnih 2:1, aistim rezultatom je Lorijen savladao ekipu Sošoa.