Francuska, Kup - Goleada na 'Velodromu', ispao Marsej!

utorak 21.01.2014.
23:32

Dosta uzbuđenja i iznenađujućih rezultata doneli su prvi mečevi šesnaestine finala francuskog kupa.

Najviše pažnje privukao je duel između Marseja i Nice na 'Velodromu', koji je doneo pravi vatromet golova, a na kraju i iznenađujuću pobedu Nice rezultatom 5:4!

Već posle pet minuta igre, gledaoci su mogli da vide dva pogotka. Prvo je Žinjak u trećem minutu doneo prednost Marseju, da bi dva minuta kasnije izjednačio Boseti. Mupaj je u 18. minutu doneo preokret gostima, da bi nedugo zatim Tovin izjednačio na 2:2.

Ipak, na odmor se otišlo vođstvom Nice od 3:2, zahvaljujući autogolu koji je u samom finišu prvog poluvremena postigao Dijavara.

Samo šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno ekipi Nice da dođe i do četvrtog gola, i to preko Brilsa sa bele tačke, a nadu domaćima vratio je Žinjak u 57. minutu za 3:4.

Sve dileme otklonio je Abrijel, petim golom za goste u 88. minutu, a konačnih 4:5 postavio je Dijavara, koji je ovog puta pogodio protivničku mrežu.

Od ostalih mečeva, treba izdvojiti eliminaciju Bastije protiv Lansa, Sošo je ispao pčosle poraza od Anžea, a Kaen je kao gost slavio na Korzici protiv Ažaksjoa. Lil nije dozvolio nikakvo iznenađenje, slavio je sa 3-0 protiv ekipe Kroa.

Program se nastavlja u sredu, kada je na programu još pet mečeva, a završava se u četvrtak, mečevima u Okseru i Kanu.