Francuska - Lorijen slavio na premijeri

petak 16.11.2012.
23:50

U petak odigrana prva utakmica 13. kola francuskog šampionata. Lorijen konačno prekinuo dugu seriju bez pobede, i to u duelu sa Lilom.

Lorijen je odlično započeo aktuelnu sezonu, zatim zapao u veliku krizu, ali je večerašnjim trijumfom najavio izlazak iz nje.

Posle čak sedam uzastopnih utakmica bez pobede, Lorijen je pred svojim navijačima večeras bio bolji od Lila, koji je u prethodna tri kola upisao isto toliko pobeda.

Domaći tim  je slavio rezultatom 2:0, vodeći gol postigao je Burijom u 24, a konačnih 2:0 postavio je Kornje u 70.

Ostali mečevi ovog kola igraju se u subotu i nedelju, a derbi se igra u Bordou, gde Žirondinci dočekuju vodeći Marsej.

21.00h Bordo - Marsej

Posle sedam kola fudbaleri Lorijena su konačno zabeležili pobedu ito u susretu sa Lilom koji je u poslednjih pet kola uzeo čak 13bodova. Domaćina je u premijernoj utakmici 13. kola šampionataFrancuske u vođstvo doveo Burijon u 24. minutu, a konačan rezultatje postavio Kornje u 69. minutu.