Francuska - ''Minimalac'' PSŽ-a, gol Ninkovića

subota 13.04.2013.
22:11

U subotu odigrana većina mečeva 32. kola francuske Lige 1. Vodeći PSŽ savladao poslednjeplasiranu Trou i učvrstio se na čelu tabele, Evijan efikasan protiv Rena, strelac i Miloš Ninković. Najubedljiviji Lorijen.

Bez Zlatana Ibrahimovića u ekipi, Pari Sen Žermen je ostvario očekivanu pobedu nad ''fenjerašem'', do koje je došao nešto teže nego što se očekivalo. Gol odluke u pobedi lidera od 1:0 postigao je Matuidi u 65. minutu.

Večerašnji mečevi obeleženi su velikim brojem golova. Jedan od najefikasnijih bio je duel između Evijana i Rena.

Domaći tim je slavio sa 4:2, a njihovom trijumfu golom je doprineo i srpski internacionalac Miloš Ninković.

On je praktično prelomio meč u korist svog tima, pošto je u 79. minutu, pri rezultatu 2:2 postigao treći gol za Evijan. Do kraja, domaći su preko Sagboa potvrdili pobedu za konačnih 4:2.

Istim rezultatom Bordo je savladao prošlogodišnjeg šampiona, ekipu Monpeljea, a Lorijen je bio još ubedljiviji protiv Bastije - 4:1-

Rems je odneo bodove iz Bresta, a jedini remi viđen je u duelu Ažaksjoa i Nansija - 1:1.

Francuska, Liga 1 - 32. kolo

Troa - PSŽ 0:1
Ažaksjo - Nansi 1:1
Bordo - Monpelje 4:2
Brest - Rems 0:2
Evijan - Ren 4:2
Lorijen - Bastija 4:1

Tabela: PSŽ 67, Marsej (meč manje) 57, Sent Etjen 54, Lion (meč manje) 53...