Francuska - Nica u Evropi, Troa ispala

nedelja 26.05.2013.
23:11

U nedelju okončano i prvenstvo Francuske. Nica našeg Nemanje Pejčinovića ostvarila veliki uspeh, plasman na četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Rešene su i sve preostale dileme u prvenstvu Francuske. Poslednje kolo donelo je završne borbe za opstanak i plasman u Evropu, ali najviše razloga za slavlje ima ekipa Nice, koja je trijumfom nad Ažaksjoom od 2:0 izborila plasman na četvrto mesto i kvlifikacije za Ligu Evrope.

Svoj doprinos odlučujućem trijumfu dao je i Nemanja Pejčinović koji je i ovog puta svih 90 minuta komandovao odbranom Nice.

Plasmanu u Evropu nadali su se i Lil i Sent Etjen, ali su u međusobnom duelu remizirali (1:1) i na taj način praktično pomogli Nici da stigne do četvrtog mesta.

Kad je u pitanju borba za opstanak, Troa je porazom u Valensijenu izgubila status prvoligaša, kao i Nansi i davno otpisani Brest. Podsetimo, njihova mesta u narednoj sezoni zauzeće Monako, Gingamp i Nant.

Novi šampion PSŽ je sezonu završio pobedom u gostima nad Lorijenom rezultatom 3:1. Ibrahimović je početkom drugog poluvremena doveo ''Svece'' u vođstvo, da bi Gameiro sa još dva gola povisio na 3:0. U samom finišu, domaći su stigli do počasnog pogotka.

Na kraju, stanje na vrhu tabele izgleda ovako: PSŽ 83 (LŠ), Marsej 71 (LŠ), Lion 67 (kvalifikacije za LŠ), Nica 64 (kvalifikacije za LE), Sent Etjen 63, Lil 62...

Francuska, Liga 1 - 38. kolo