Francuska - Poraz Marseja, Nant slavio, Đorđević promašio penal

utorak 03.12.2013.
21:06

U Francuskoj su odigrane prve dve utakmice 16. kola tamošnjeg šampionata. Lil na svom terenu savladao Marsej, dok je Nant i pored promašenog jedanaesterca Filipa Đorđevića stigao do bodova protiv Valensijena.

Tek što je ušao u seriju pobeda i vratio se u vrh tabele, Marsej je doživeo novi poraz u šampionatu Francuske.

Tim sa Velodroma je u jednom od derbija 16. kola doživeo poraz na gostovanju ekipi Lila, koja je slavila rezultatom 1:0 i izbila na drugo mesto na tabeli.

Meč je odlučen u poslednjim trenucima, u sudijskoj nadoknadi, a pobedu domaćima doneo je Roa.

U isto vreme, Nant je na svom terenu dočekao Valensijen i trijumfovao rezultatom 2:1, takođe posle pobedonosnog gola u samom finišu.

Posle prvog poluvremena bez pogodaka, Saez je u sedmom minutu nastavka meča doveo goste u vođstvo.

Ipak, do kraja su ''Kanarinci'' uspeli da naprave preokret. Prvo je Bedoja u 59. minutu izjednačio na 1:1, da bi trinaest minuta kasnije Filip Đorđević imao priliku da sa bele tačke donese vođstvo ekipi Nanta.

Nije bio precizan, pa se na trenutak odluke čekalo do 89. minuta, kada je Aristigueta postavio konačnih 2:1 za Nant.

Od 21 čas večeras igraju Nica i Monako, a ostali mečevi su na programu u sredu.