Galata spustila Zvezdu na zemlju!

sreda 16.01.2013.
21:13

I pored velikih očekivanja i fenomenalnog ambijenta u Pioniru, košarkaši Crvene zvezde nisu odigrali na željenom nivou protiv odlične ekipe Galatasaraja u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa. Gosti iz Istanbula slavili veoma ubedljivo - 91:74 i sada sve četi

Sjajna atmosfera u Pioniru kao da je sputala košarkaše Crvene zvezde. Kvalitet gostujuće ekipe, naravno, nije sporan, ali utisak je da Vukoičićev tim nije odigrao ni približno onako kako zaista i ume.

Bez obzira na veliki pritisak sa tribina, košarkaši Galatasaraja od starta utakmice su zaigrali sigurnije. Rano su stekli prednost, naterali Zvezdu da konstantno juri rezultat, što je u redovima crveno-belih stvaralo sve veću nervozu kako je meč odmicao.

Tokom prvog poluvremena, prednost gostiju je izgledala dostižnom, kretala se uglavnom oko pet poena razlike, pa smo očekivali da crveno-belima u nastavku krene šut, da ih konačno ponese atmosfera sa tribina, ali od toga nije bilo ništa.

U drugom poluvremenu Galatasaraj je samo još i uvećavao prednost. Čini se da je ključni period igre bio prvi deo treće četvrtine, kada su gosti serijom 10:0 stigli na ''plus 15'' - 46:61.

Već tada je postalo jasno da će se Zvezda teško rezultatski povratiti, uspeli su domaći da u par navrata smanje zaostatak na ispod deset poena, ali su košarkaši Galatasaraja uvek imali spreman odgovor, pa je njihov trijumf na kraju postao i prilično ubedljiv - 74:91.

Džamont Gordon sa 22 i Karlos Arojo sa 19 poena predvodili su Galatasaraj do pobede, a sasvim solidan je bio i reprezentativac Srbije Milan Mačvan i pored konstantnih uvreda sa tribina.

Kapiten Igor Rakočević sa 16, Nelson sa 13 i Raško Katić sa 12 poena bili su najefikasniji u ekipi Crvene zvezde.

Posle pobede Ulma protiv Uniksa u Kazanju, sve četiri ekipe u Grupi L imaju po jednu pobedu i jedan poraz.