Gani samo bod protiv Konga, Mali trijumfovao

Autor: Filip Mitrović
nedelja 20.01.2013.
20:21

Reprezentacija Gane odigrala je nerešeno protiv Konga iako je imala vođstvo od 2:0. Na kraju meča na semaforu je pisalo 2:2! U drugom meču Mali u finišu stigao do pobede protiv Nigera.

Prvi meč u okviru grupe B na Afričkom Kupu Nacija koji se održava u Južnoj Africi, na stadionu "Nelson Mendela" u Port Elizabetu, Gana i Kongo su remizirali, odigrašvi 2:2.

U finišu prvog dela igre, tj. u 40. minutu igre Ganci dolaze do prednosti preko Agujemang-Badua posle dodavanja Kvadva Asamoe.

S minimalnom prednošću Gana odlazi na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena, "Crne zvezde" dolaze do dva gola prednosti, pošto je Kvadvo Asamoa pogodio mrežu Kidiabe na asistenciju Mubaraka.

Međutim, četiri minuta kasnije Kongoanci smanjuju na 2:1 golom Mputua, a konačan rezultat postavlja Mbokani sa bele tačke u 69. minutu.

U drugom duelu u okviru grupe B, Mali je savladao Niger minimalnim rezultatom 1:0, a junak pobede bio je Seidu Keita, koji je golom u 84. minutu doneo radost svojoj zemlji.