Goleada i u Rimu - Iguain preporodio Napolitance!

ponedeljak 02.12.2013.
23:01

Posle dva uzastopna poraza u Seriji A, Napoli ostvario važan trijumf na gostovanju Laciju u Rimu i tako nastavio trku za vrh tabele sa Juventusom i Romom.

U poslednjoj utakmici 14. kola Serije A, Napoli je kao gost savladao rimski Lacio rezultatom 4:2.

Ovaj meč je obeležio sjajni Iguain, dvostruki strelac za goste, koji je praktično rešio meč u korist Napolija.

Trijumf Napolija najavio je u 24. minutu, kada je posle odličnog proigravanja Inlera pobegao Sijaniju i sa nekih desetak metara savladao Marketija - 0:1.

Samo minut je potrajala radost gostiju, pošto je u narednom napadu Rimljana Behrami postigao autogol i vratio rezultatsku neizvesnost.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prava goleada je usledila u nastavku. Posle samo pet minuta igre u nastavku, Iguain je sa leve strane centrirao u kazneni prostor, Mađo je prosledio loptu do Pandeva koji sa oko pet metara vratio prednost Napoliju - 1:2.

Dvadeset minuta kasnije, ponovo je na sceni Iguain. Ovog puta Pandev mu je asistirao, a bivši fudbaler Reala rešava akciju na najbolji način za 1:3.

Činilo se da će to biti konačan rezultat, ali na ulasku u sam finiš još dva pogotka, po jedan na obe strane.

Prvo je Keita posle odličnog solo prodora u 87. minutu poslao loptu pod prečku, ali u nadoknadi vremena posle greške Sijanija na sredini terena lopta dolazi do Kaljehona, koji rešava sve dileme postavivši konačnih 2:4. Golove pogledajte OVDE.

Podsetimo, večeras je odigran i meč u Firenci, koji je takođe obilovao golovima, a u kome je Fiorentina savladala Veronu sa 4:3.

Posle 14. kola, na tabeli Juventus vodi sa 37 bodova, a Roma i Napoli imaju po 34.