sreda 04.04.2012.
18:19

Ekipa iz Gornjeg Milanovca je zabeležila pobedu od životnog značaja nad komšijama iz Čačka koja plamen opstanka i dalje drži u životu.

Direktan okršaj za opstanak u ligi odigrao se u Lučanima gde je Metalac ugostio Borac iz Čačka.

Domaći tim je od starta jasno pokazao da ga interesuje isključivo pobeda i već od 12. minuta Metalac stiže do prednosti. Strelac za ekipu iz Gornjeg Milanovca bio je Živković.

Ohrabreni vodećim golom domaći su nastavili da atakuju i svoju dominaciju krunisali u 32. minutu kada je nakon gužve u šesnaestercu najagilniji bio Stamenković koji je glavom salvadao Babalja.

U nastavku još dva gola, po jedan sa obe strane.

Domaći tim je prvo povećao svoju prednost preko Simovića u 47. minutu, a onda su Čačani u 52. minutu uspeli da smanje rezultat na 3:1 preko Mugoše.

Do kraja meča Čačani postižu još jedan pogodak, u 85. minutu konačan rezultat postavlja Miličić - 3:2 za Metalac.

Komšijski derbi je doneo tri jako bitna boda ekipi iz Gornjeg Milanovca koja i dalje drži fenjer kome Metalac ne dozvoljava da se ugasi, a samim tim i sve nade za opstankom u eliti i dalje žive.