'Građani' priredili Vest Hemu novi debakl

Autor: Janko Glavonjić
sreda 08.01.2014.
22:44

'Čekićari' su iz FA Kupa eliminisani od Notingem Foresta nakon ubedljivog poraza od 0:5, večeras su prošli još gore na 'Etihadu' u prvom polufinalnom susretu u Liga Kupu. Negredo zabeležio het-trik!

Mančester Siti nastavlaj da demonstrira silu kada igra pred svojim navijačima, ovoga puta oduvan je Vest Hem sa ubedljivih 6:0.

Na prvi gol čekalo se 12 minuta, Jaja Ture šalje fantastičan dubinski pas za Alvara Negreda, a ovaj iz prve volej udarcem šalje loptu u mrežu.

U 25. minutu isti igrač donosi dvostruku prednost 'Građanima' nakon asistencije Edina Džeka.

Do poluvremena smo videli još jedan gol, izuzetna solo akcija Jaje Turea, koji je povukao loptu sa centra igrališta, a kada je došao do protivničkog šestaesterca posle driblinga rutinski savladao Adrijana.

Četa Manuela Pelegrinija nastavlja u istom ritmu i u nastavku, te Negredo posle samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu stiže do het-trika.

Posle sata igre na semaforu piše 5:0, strelac je Edin Džeko na dodavanje Klišija.

Bosanski centarfor u poslednjem minutu spušta zavesu na ovaj meč novim golom kod koga mu je asistirao Aleksandar Kolarov (ušao u igru 20-ak minuta pre kraja umesto Negreda).

Golovi OVDE.

Matija Nastasić je ceo meč presedeo na klupi.

Teški dani za Sema Olerdajsa, ubedljiva pobeda 'Građana', samo čudo na 'Apton Parku' može da ih spreči da ne igraju finale Liga Kupa. Drugi polufinalni par čine Sanderlend i Mančserter Junajted, 'Crne Mačke' imaju kapital od 2:1 iz prvog duela na 'Stadionu Svetlosti'.