Granada na pragu opstanka u Primeri!

utorak 01.05.2012.
19:53

Fudbaleri Granade praktično su večeras osigurali opstanak u Primeri, iako još uvek postoje teoretske šanse da se to ne dogodi.

Granada je danas na svom terenu, u utakmici odloženog, 20. kola Primere savladala Espanjol rezultatom 2:1, pa jedino u slučaju da do kraja ne osvoji ni bod, a da Saragosa ili Hihon ostvare sve pobede u preostale tri utakmice, Granada bi mogla da završi u Segundi.

Pobedu Granadi doneo je Igalo, golovima u 29. i 35. minutu meča. Vođstvom domaćih od 2:0 završeno je prvo poluvreme, da bi u nastavku Espanjol uspeo samo da ublaži poraz, golom Didaka u 54. minutu.

Definitivan rasplet bi mogao da se dogodi već večeras, pošto se Hihon od 20 časova sastaje sa Viljarealom, koji se takođe bori za opstanak.

Espanjolu je ovo, inače, treći uzastopni poraz u Primeri.