Grčka - PAO na pragu titule!

nedelja 09.06.2013.
22:47

Dvostruki uzastopni prvak Evrope, ekipa Olimpijakosa došla je u veoma tešku poziciju u finalu plej-ofa Grčke. Najveći rival Panatinaikos poveo sa 2:0 u seriji i došao na prag osvajanja titule.

Košarkaši Panatinaikosa još jednom su uspeli da savladaju ekipu Olimpijakosa u finalu plej-ofa Grčke, pa ih sada još samo jedan trijumf deli od osvajanja titule.

PAO je u drugoj utakmici finala pred svojim navijačima slavio sa 63:52, posle znatno bolje igre u drugom poluvremenu.

Prvih 20 minuta gosti su rešili u svoju korist rezultatom 31:29, ali je pogotovo u trećoj četvrtini Panatinaikos zaigrao bolje, stekao osetnu prednost, koju je, posle velike borbe do kraja i sačuvao.

''Zelene'' je do pobede vodio Ukić sa 17 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Spanulis sa 12.

Finalna serija se nastavlja u sredu, 12. juna, kada će domaćin biti Olimpijakos.