Grega Žemlja za Janka ''jak k'o zemlja''...

subota 20.10.2012.
18:51

Janko Tipsarević večeras nije uspeo da se plasira u finale turnira u Beču, pošto je u polufinalu poražen od slovenačkog predstavnika Grege Žemlje, posle borbe u tri seta.

Grega Žemlja večeras je uspeo da se revanšira Janku Tipsareviću za nedavni poraz na US Openu, kada je srpski teniser slavio sa 3:0.

Večeras u Beču znatno drugačija slika, Slovenac je ostavio bolji utisak i na kraju izborio plasman u finale, gde će se za titulu boriti sa Argentincem Del Potrom.

Borba u polufinalu vodila se u tri seta, a Žemlja je slavio sa  2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:2, posle više od dva i po sata igre

Janko je dobro počeo, rutinski osvojio prvi set sa 6:3, nije ''mirisalo'' na iznenađenje, ali kada je u drugom setu Žemlja osvojio taj-brejk i stigao do izjednačenja, Tipsarević je posustao i dozvolio autsajderu u ovom meču da u trećem setu napravi preokret i ostvari veliki uspeh.