Grupa A - ''Sveci'' se prošetali Maksimirom, Porto slavi Martineza!

sreda 24.10.2012.
22:39

Očekivani rezultati u trećem kolu Grupe A Lige šampiona. PSŽ rutinski trijumfovao na Maksimiru, Porto na svom terenu imao znatno teži posao protiv Kijevljana, ali ipak stigao do nove pobede, kojom se učvrstio na čelu tabele.

Na ponovo sablasno praznom Maksimiru, počelo je prilikama na obe strane. U trećem minutu Ibrahimović je izbio sam ispred golmana Kelave, ali nije uspeo da ga savlada.

Dva minuta kasnije, na drugoj strani Samir je centrirao, Vida odlično šutirao, ali zamalo iznad prečke.

I, posle perioda nešto mirnije igre, u 33. minutu gosti dolaze u vođstvo. Menez je odlično probio po levoj strani, centrirao ka Ibrahimoviću, koji je brži od Šimunića i u padu šalje loptu u mrežu - 0:1.

Deset minuta kasnije, ponovo isti akteri na sceni. Ovog puta Ibrahimović je uposlio Meneza, koji je pobegao Pivariću i rutinski savladao Kelavu - 0:2.

U nastavku, Ibrahimović u 64. i Silva dvanaest minuta kasnije imali su prilike da pobedu ''Svetaca'' učine još ubedljivijom, ali nisu bili precizni. Ostalo je 2:0 za goste kojima je ovo druga pobeda u prva tri kola.

Porto je protiv gostiju iz Kijeva poveo posle 15 minuta igre. Lučo Gonzales je sa desne strane uposlio Vatrelu na ivici kaznenog prostora, koji sjajno gađa pod prečku i golman Šovkovski je nemoćan - 1:0.

Vođstvo domaćih trajalo je samo šest minuta, pošto je Gusev posle kornera sa desne strane bio najviši u skoku i glavom smestio loptu u mrežu Heltona - 1:1.

Inicijativa domaćeg tima posle izjednačenja krunisana je u 36. minutu. Akcija ekipe Porta kroz sredinu, lopta dolazi do Džeksona Martineza koji beži svojim čuvarima, Šovkovski mu se bacio u noge, ali bez uspeha - 2:1.

Vođstvo domaćih ostalo je na snazi do polovine drugog poluvremena. Nagoveštaj izjednačenja stigao je u 71. minutu, kada je Ideje bio u odlilnoj prilici, ali je Helton zaustavio njegov udarac. Međutim, samo minut kasnije, isti igrač ne propušta novu šansu i Dinamo dolazi do izjednačenja - 2:2!

Ipak, radost Kijevljana nije dugo trajala, pošto je samo pet minuta kasnije Džekson Martinez svojim drugim golom doneo treće vođstvo Portu u ovom meču - 3:2!