Grupa B - Real gazio Turke, Juve se obrukao u Danskoj!

Autor: Boris Jovanović
utorak 17.09.2013.
22:42

Galatasaraj trajao pola sata protiv Reala, Merengesi im spakovali šesticu u sred Istanbula. Kao i prošle godine Juve nije uspeo da pobedi šampiona Danske u gostima.

Sjajna atmosfera u Istanbulu, pravi pakao sačekao je Real, domaćin agresivan bili su bolji u prvih pola sata, dve šanse je propustio Felipe Melo.

Iker Kasiljas nije imao sreće, posle dugo vremena starter, povredio se posle sudara sa Ramosom i morao Dijegu Lopezu da ustupi mesto. Sjajni Lopez je skinuo zicer Melu, a do poluvremena je Real poveo.

Isko je iskoristio grešku turske odbrane, sjajno je primio loptu i preciznim udarcem uz stativu je smestio u mrežu. Da stvari budu još gore po Galatasaraj, povredio se Drogba, sudar sa Pepeom, izletelo mu je rame, pa se nije pojavio na terenu u nastavku.

Prvu šansu je imao Di Marija da duplira vođstvo, uzvratio je Bukar Jilmaz, ali fudbaleri Galatasaraja nastavljaju remiju promašaja.

Odmah je stigla nova kazna, greška Mela, Benzema sam ispred Muslere, Francuz ne prašta, Turci nokautirani.

Posle nešto više od sat, red je i na Kristijana, akcija Iska, iz peterca je Portugalac sproveo loptu u mrežu, 3:0. Par minuta kasnije još jednom Ronaldo, ponovo sa par metara, Turci grogirani...

Real ne veruje suzama, Benzema na asistenciju Ronalda povećava na 5:0, da bi na kraju i Galatasaraj desetak minuta pre kraja stigao do gola, Bulut je iskoristio centaršut sa leve strane i pogodio suprotan ugao Lopeza.

Ronaldo je stigao da upiše i het-trik, solo akcija i konačnih 1:6. (Golove pogledajte OVDE)

Juventus je ušao opušteno u meč protiv Kopenhagena, pa su ih "Lavovi" kaznili već nakon 15 minuta, gužva u kaznenom prostoru, Jorgensen se stvorio sam pred Bufonom, 1:0.

Usledila je opsada gola Danaca, Juve je izveo osam kornera, imao par zrelih prilika preko Pogbe i Kvaljarele, ali je Kopenhagen otišao sa prednošću na odmor.

U nastavku prvo zicer za Teveza, Viland je sjajno intervenisao, ali u jednom od narednih napada odlični golman Danaca je kapitulirao. Centaršut Peluza, Kvaljarela na pravom mestu, 1:1.

Posle toga ređale su se opasne situacije pred golom domaćih, ali je Viland, čuvar mreže Danac skinuo zicer Kvaljareli, spasao i siguran gol nakon udarca Teveza.

U nadoknadi Tevez propušta novu šansu, ostalo je 1:1, veliko razočaranje za Italijane koji kao da nisu naučili lekciju iz prošle godine kada su takođe u Kopenhagenu protiv Nordsjelanda takođe samo remizirali. Istina tada su ipak osvojili prvo mesto u grupi, ali sada će im pored Reala to biti veoma teško.

U drugom kolu, početkom oktobra, tačnije za dve nedelje Juve dočekuje Galatasaraj, dok će Kopenhagen putovati u Madridu.

Galatasaraj - Real 1:6
Kopenhagen - Juventus 1:1