Grupa C - 'Lisabonski' Srbi nadigrali 'briselske'

utorak 17.09.2013.
22:37

Takmičenje u grupi C LŠ počelo je duelom u Lisabonu u kome su učešće uzela šestorica reprezentativaca Srbije. Uspešniji su bili 'lisabonski' a Filip Đuričić postigao je prvenac u Ligi šampiona. PSŽ u drugom meču grupe C, očekivano, poneo tri boda sa gosto

Svakako najinteresantniji duel prvog kola grupe C u Ligi šampiona, za ljubitelje fudbala u Srbiji, bio je onaj igran na stadionu koji će ugostiti finaliste ovogodišnjeg takmičenja u LŠ.

Na stadionu "Svetlosti" u Lisabonu koplja su ukrstili Benfika i Anderleht a u postavama dva tima našla su se šestorica reprezentativaca Srbije.

Za Benfiku su od prvog minuta nastupili Filip Đuričić, Nemanja Matić, Lazar Marković i Ljubomir Fejsa, dok Miralema Sulejmanija nije bilo u protokolu zbog povrede zadobojene u kvalifikacionom susretu za odlazak na SP u Brazilu.

Gosti iz Brisela stigli su u prestonicu Portugala na krilima ubedljive pobede u domaćem šampionatu i sa Lukom Milivojevićem i Aleksandrom Mitrovićem u prvoj postavi.

Trijumf domaćih najavljen je u ranoj fazi utakmice kada Filip Đuričić postigao prvenac u Ligi šampiona. U četvrtom minutu reprezentativac Srbije ispratio je šut Almeide i pogodio mrežu Protoa za vođstvo Benfike od 1:0.

Konačan rezultat ovog susreta postavljen je već u 30. minutu a strelac je bio Luizao. Ponovo je Andre Almeida bio asistent, posle kornera, a Luizao se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju za konačnih 2:0.

Đuričić je u 75. minutu meča mesto u timu ustupio Pereiri, dok je u istom minutu u gostujućem timu Mitrović izašao iz igre razočaravši tako navijače Anderlehta usled prekida golgeterske serije. Milivojević je ostao na terenu do kraja meča u kome je pored pobede Benfike i srpski fudbal proslavio ogroman trijumf!

U drugom meču grupe C Pari Sen Žermen je uz malo natezanja u prvih 45 minuta uspeo da napusti Pirej sa sva tri boda.

Došli su šampioni Francuske do prednosti već u 19. minutu preko Edinsona Kavanija ali je Veis poravnao na 1:1 šest minuta kasnije.

Drugi deo meča doneo je još tri gola u mreži domaćih. Mota je dva puta bio precizan, u 68. i 73. minutu, a do kraja se u listu strelaca upisao i Markinjos za konačnih 4:1 za Parižane.

Zlatan Ibrahimović propustio je da se upiše u strelce, i pobedu PSŽ-a učini ubedljivijom, pošto je promašio penal u 82. minutu.

Posle prvog kola na vrhu tabele izdvojili su se Pari Sen Žermen i Benfika a Anderleht i Olimpijakos ostaju bez bodova.