Grupa C - Nastavljeno posrtanje Milana, Malaga tri od tri!

sreda 24.10.2012.
22:37

Posle bledih partija u Seriji A, Milan večeras doživeo i prvi poraz u Ligi šampiona. Malaga nastavila sjajnu seriju, ostvarila i treći trijumf, čovek odluke Hoakin Sančez polovinom drugog poluvremena.

Prvo poluvreme na Rosaledi proteklo je u nešto boljoj igri Malage, Hoakin i Isko su najviše pretili Ameliji, a u samom finišu prvog poluvremena Hoakin je imao priliku da sa bele tačke donese prednost domaćima, međutim loptu je poslao preko gola.

Na drugoj strani El Šaravi je imao dobru priliku nešto ranije, ali je i on bio neprecizan.

Potpuna neizvesnost trajala je do polovine drugog poluvremena, a onda, u 64. minutu sjajna akcija domaćih, Itura je odlično asistirao brzonogom Hoakinu, koji je utrčao u kazneni prostor, gađao donji levi ugao, a lopta se od stative odbila u mrežu golmana Amelije - 1:0.

Nekoliko minuta kasnije opasan napad Milana, ali je posle centaršuta sa desne strane Pacini neprecizno šutirao glavom.

Finiš meča doneo je pritisak Milana, gosti su pokušavali da stignu bar do boda, ali osim jedne prilike El Šaravija, nisu imali većih izgleda da ugroze gol golmana kabaljera.

Malagi je ovo već treća pobeda, a Milanu prvi poraz u Ligi šampiona ove sezone.