Autor: Boris Jovanović
sreda 24.10.2012.
22:39

Iznenađenje večeri potop engleskog šampiona u Holandiji. Sjajna Borusija bacila na kolena Murinjov Real!

Posle uvodnih pola sata bez većih uzbuđenja na "Signal Iduna Parku", stvari su eksplodirale za par minuta.

Pogrešio je Pepe u predaji lopte, odjednom se Levandovski stvori sam ispred Kasiljasa, Poljak ne prašta, 1:0 za Dortmund.

Ali, odmah je Kristijano Ronaldo u narednom napadu utišao domaće navijače. Ozil ga je poslužio kao rukom, Portugalac lobovao istrčalo Vajdenfelera. Odmah je pokazao, čuveno "mirno, mirno" domaćoj publici, ali su se na kraju vatreni Nemci radovali.

Odluka je pala dvadesetak minuta pre kraja, Kasiljas je izbacio loptu, Šmelcer natrčao i pogodio sam ugao. Inače i jedni i drugi su imali po par sjajnih prilika, ali Borusija je srčanom igrom protiv objektivno kvalitetnijeg rivala zaslužila trijumf.

U Amsterdamu potop Sitija, ovo miriše na još jednu izgubljenu godinu u Ligi šampiona.

Englezi su poveli golom Nasrija koga je uposlio Milner, ali kako je meč odmicao "Građani" sa sve više problema, pogotovo na sredini terena gde nikako nisu uspevali da povežu redove.

U samom finišu prvog dela, najava sloma, De Jong uspeva da savlada Harta za izjednačenje.

Ono najgore je tek sledilo, u drugom poluvremenu skupo plaćeni tim gostiju kao razbijena vojska. Moisander glavom uspeva da savlada Harta, a uz ovacije "Arene" Eriksen je nekoliko minuta kasnije dotukao grogiranog rivala.

Ovo je prva pobeda Ajaksa nad jednim engleskim timom kod kuće posle 30 godina.

Dortmund - Real 2:1
Ajaks - Man Siti 3:1