Grupa D - "Trice" šampiona i "Građana"

utorak 17.09.2013.
22:41

Aktuelni šampion Evrope i vicešampion Engleske rutinski su stigli do prva tri boda u novoj sezoni LŠ. Bajern na svom terenu nadigrao CSKA iz Moskve, "Građani" se prošetali Plzenom.

Nova sezona u Ligi šampiona za branioca trofeja počela je kako se samo poželeti može. Bajern je u Minhenu sa tri gola dokazao klasu u odnosu na šampiona u Rusije za koga je i Zoran Tošić odigrao jedno poluvreme.

Nemilosrdan je bio Bajern večeras i pobedu najavio već u 4. minutu preko Alabe. Dominacija na terenu pretočena je u dva gola prednosti do odlaska na odmor a egzekutor je bio Mario Mandžukić.

Na startu drugog dela meča u igru je ušao Zoran Tošić ali srpski internacionalac nije bio kadar da pokrene "Armiju" u prestonici Bavarske.

Četa Pepa Gvardiole do kraja je preko Robena postigla još jedan gol a strelac prvog se našao u ulozi asistenta za konačnih 3:0.

Golove pogledajte OVDE!

Drugi meč u grupi D igran je u Plzenju, gde je Viktorija poražena od strane vicešampiona Engleske istovetnim rezultatom kojim je Bajern tukao CSKA.

Svih devedest minuta u Plzenju na terenu su proveli Marija Nastasić i Aleksandar Kolarov, a odbrana Sitija konačno je ostala neprobojna.

Ipak, Mančester Siti nije od samog starta uspeo sa slomi otpor domaćih već je do pobede stigao početkom drugog dela susreta.

Za samo deset minuta igre, u periodu od 48. do 58. minuta meča, "Građani" su preko Džeka, Turea i Agera stigli do pobede od 3:0 i tako zaseli na lidersku poziciju u grupi D zajedno sa Bajernom.