Grupa E - Hildebrand probudio Čelsi, zablistao Eto, Bazel se provukao

sreda 06.11.2013.
22:45

U Grupi E praktično repriza rezultata iz prethodnog kola. Čelsi opet ubedljiv protiv Šalkea, uz katastrofalnu grešku golmana Hildebranda o kojoj će se tek govoriti. Steaua bila na pragu pobede u Bazelu, ali su se domaći u poslednjim trenucima spasili pora

Fudbaleri Čelsija izdvojili su se na čelu Grupe E Lige šampiona, posle trijumfa u četvrtom kolu nad Šalkeom na Stamford Bridžu.

Murinjovi ''Plavci'' slavili su sa 3:0, a najzaslužniji za ovakav epilog su napadač Čelsija Semi Eto, kao i golman gostiju Hildebrand, koji je svojom neobjašnjovom greškom pomogao Kameruncu da večeras podseti na dane stare slave.

Šalke je dobro počeo meč, preko Drakslera, pa onda i Šalaja imao je dve solidne prilike pred golom Petera Čeha, i najavio da će pružiti snažan otpor londonskom premijerligašu.

Uzvratio je nešto kasnije Oskar iz slobodnog udarca, kada je dobro intervenisao Hildenbrand, ali ono što je tada dobro uradio, golman Šalkea je upropastio u 31. minutu.

Bio je potpuno sam u svom kaznenom prostoru, trebalo je samo da ispuca loptu, ali on je iz nepoznatog razloga oklevao, što je iskoristio Samjuel Eto, ''prišunjao'' mu se i od napadača Čelsija se lopta odbila u mrežu - 1:0. Gol pogledajte OVDE.

Do kraja prvog poluvremena, par opasnih pokušaja imao je Šurle, ali nije uspeo da duplira prednost Čelsija.

Početak drugog poluvremena protekao je ponovo u znaku Etoa. U osmom minutu nastavka meča, Vilijan je na sredini terena započeo akciju domaćih, lepo pronašao svog napadača, koji kao u najboljim danima, iskosa sa desne strane, silovito šutira u donji desni ugao. Hildebrand je nemoćan, Čelsi vodi 2:0.

Prethodno je Draksler mogao na drugoj strani da učini nešto više, ali još jednu priliku nije iskoristio, što je vrlo brzo kaznio Eto i praktično rešio meč.

U 57. minutu nova neiskorišćena prilika za Šurlea, da bismo tek dvadesetak minuta kasnije videli novu pretnju pred golom gostiju, ovog puta je šutirao Demba Ba, tek što je zamenio Etoa.

Tada Demba Ba nije bio precizan, ali već u 83. minutu učinio je ono zbog čega je i ušao na teren. Lampard je uputio dugu loptu sa sredine terena, Demba Ba je odlično prihvatio, izborio se za poziciju za udarac i savladao Hildebranda - 3:0.

To je bio i konačan rezultat ovog meča, a dodajmo još i da je svih 90 minuta u pobedničkoj ekipi dobro odradio posao naš Bane Ivanović.

Sve golove sa Stamford Bridža pogledajte OVDE.

bazel

U ovoj grupi, u isto vreme, odigran je i meč između Bazela i Steaue. Švajcarci su mogli da iskoriste očekivani poraz Šalkea na Stamford Bridžu i eventualnom pobedom izbiju na drugo mesto na tabeli, ali na kraju su jedva izvukli bod.

Steaua je bila na pragu da ostvari prvi trijumf od početka takmičenja, dugo je sa 1:0, još od 17. minuta, ali je u nadoknadi vremena Bazel uspeo da dođe do izjednačenja na konačnih 1:1.

Što se tiče vodećeg gola gostiju, Šukala je sa svoje polovine uputio dugu loptu ka Piovakariju, ovaj je umakao pažnji bivšeg štopera Partizana Ivana Ivanova, izbio sam ispred golmana domaćih i lako ga savladao - 0:1.

Samo dva minuta kasnije, Frej je bio u prilici da donese izjednačenje Bazelu, ali je prečka spasila goste, koji su u finišu prvog poluvremena izvršili pritisak, imali dve dobre prilike, ali je ostalo 0:1.

U drugom poluvremenu, Steaua je uspešno čuvala minimalno vođstvo, došla je na prag osvajanja važnih bodova, ali onda ih je u nadoknadi vremena šokirao rezervista Bazela Sio.

Akcija domaćih je sa sredine prebačena na levu stranu, usledio je centaršut pred gol gostiju, gde je Sio bio brži od golmana Steaue i poslao loptu u mrežu - 1:1.