Grupa H - Mesi razbio maler, Škoti pali u Amsterdamu

Autor: Boris Jovanović
sreda 06.11.2013.
22:36

Barselona savladala Milan koji će imati primedbe na suđenje Milorada Mažića. Ajaks preskočio Seltik, pa su Katalonciu u osmini finala, a svi drugi bi da im se pridruže.

Od početka meča Barselona je kao i obično diktirala ritam, držala loptu, Milan se branio. Abijati je u jednom situaciji intervenisao ispred Nejmara, bilo je još par opasnih situacija pred golom Italijana, a Barsa je povela posle kontroverzne situacije.

Abate i Nejmar bili su u duelu, teško je reći da li je bilo prekršaja, nama se čini prelako je najbolji srpski sudija pokazao na belu tačku.

Mesi prekida golgeterski post, 1:0 za Barsu.

Ubrzo duplirano vođstvo Katalonaca, ovoga puta slobodan udarac, Buskets je u ofsajdu, sudije se ne oglašavaju, 2:0.

Ipak, do odlaska na odmor gosti smanjuju,  centaršut Kake, Pike je postigao autogol.

U drugom poluvremenu je Baloteli bio blizu toga da izjednači, ali ponovo su Katalonci bili bliže pogotku, mada je Abijati nekoliko puta odlično intervenisao.

Neminovno se dogodilo desetak minuta pre kraja, Fabregas i Mesi su promešali "Rosonere", 3:1 bodovi ostaju na Kamp Nou i Barselona je u top 16 fazi.

Golove možete videti ovde.

U Amsterdamu dosadno prvo poluvreme, tek jedan pokušaj Densvila iz slobodnjaka, uglavnom igra na sredini bez pravih šansi. U nastavku je Kajal imao priliku za Seltik, ali je njegov udarac bio razočaravajući. Poveo je Ajaksa, akcija kao iz najboljih dana "Kopljanika", izmenjali su nekoliko pasova, Lars Šene ne greši 1:0.

Seltik nemoćan da uzvrati, domaćin je mogao i do ubedljivije pobede, Densvil je imao najbolju šansu, ali na kraju i minimalac je dovoljan za tri boda.

Za drugo mesto sve je otvoreno, teško je Ajaksu koji mora u Milan i čeka Barsu, Škoti gostuju na "Kamp Nou", ali dočekuju Milan i iako su poslednji imaju svoju računicu.

Barselona - Milan 3:1
Ajaks - Seltik 1:0