Autor: Miloš Marković
sreda 04.04.2012.
18:03

Ekipa Hajduka iz Kule zabeležila je izuzetno bitnu pobedu nad neugodnim timom koji vodi trener Marko Nikolić.

Pred oko hiljadu gledalaca na stadionu kraj Kišovog kanala i idealnim uslovima za igru, domaći Hajduk je dočekao ekipu Rada.

Nakon početnog ispitivanja snaga, do promene rezultata došlo je već u 11. minutu kada sudija pokazao na belu tačku i dosudio prvi penal za Kuljane u sezoni koji koristi Hadžibulić i donosi prednost domaćem sastavu - 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, ekipa Rada je nakon primljenog pogotka preuzela inicijativu i preko Luke stvorila dve izgledne prilike.

Domaći Hajduk je takođe pred kraj poluvremena imao jednu izglednu priliku preko Paunovića koji je sam izašao pred protivničkog golmana, ali se u odsutnom trenutku sapleo na loptu.

Drugi deo igre donosi potpuno agresivniji pristup gostiju koji čine sve kako bi stigli do izjednačenja.

Ipak, Hajduk uspeva da se stabilizuje i vrati u igru, Kuljani u 62. minutu stvaraju i najbolju priliku do tada, nakon slobodnog udarca sa nekih 16 metara Maksimović pogađa prečku i propušta priliku da duplira prednost svog tima.

Do samog kraja nije bilo promene rezultata, Hajduk - Rad 1:0.