Hetafe srušio Real!

nedelja 26.08.2012.
22:54

Šampion Španije posle drugog kola Primere ostao na samo jednom osvojenom bodu iz prošlog kola, posle večerašnjeg poraza od Hetafea rezultatom 2:1! Sevilji bod u Granadi...

Ovako loš start sezone ni najveći pesimisti u redovima Reala nisu mogli da očekuju.

Posle prošlonedeljnog remija sa Valensijom (1:1) zatim poraza od Barselone u prvoj utakmici Superkupa Španije (3:2), ekipa Žozea Murinja večeras je iznenađujuće poražena na gostovanju Hetafeu rezultatom 2:1.

Posle prvog poluvremena nije se naslućivao ovakav epilog, pošto je kraljevski klub poveo u 28. minutu golom Iguaina i sa tom prednošću otišao na odmor.

Međutim, u nastavku druga slika! Huan Valera je najavio iznenađenje, izjednačujućim golom u 53. minutu, da bi Abdelaziz Barada, koji je asistirao kod prvog gola izrastao u junaka u 75. minutu, postigavši pobedonosni gol za Hetafe.

Real tako posle dva kola ima samo jedan osvojeni bod i nalazi se tek na 15. mestu na tabeli.

U isto vreme, Granada i Sevilja su igrali nerešeno, 1:1. Gosti su u 34. minutu ostali bez isključenog Lopeza, da bi dva minuta kasnije Riko doveo domaće u vođstvo. Ipak, u finišu prvog poluvremena Negredo je uspeo da donese izjednačenje Sevilji, za konačnih 1:1.

Od 23 časa večeras još igraju Valensija i La Korunja, a prethodno je večeras Barselona savladala Osasunu u Pamploni.