Hrvati u agoniji, Vels uzeo bod Belgiji

utorak 15.10.2013.
22:57

Poznat je konačan izgled tabele u kvalifikacionoj Grupi A, gde je Belgija još ranije overila plasman na Mondijal, a Srbija zauzela treće mesto. Hrvati idu u baraž, ali u sumornoj atmosferi. I Škoti ih pobedili...

Agonija u koju je zapala reprezentacija Hrvatske u finišu kvalifikacija nastavljena je i u Glazgovu, gde je domaća Škotska očitala lekciju selekciji Igora Štimca, kome se ozbiljno ''zaljuljala'' klupa uoči baraža.

Škoti su slavili sa 2:0, a poraz Hrvatske najavio je Snodgras u 28. minutu. Greška gostiju na sredini terena, usledio je centaršut ka Snodgrasu, koji je viši od Lovrena i pogađa za vođstvo domaćih od 1:0.

Samo dva minuta kasnije, isti igrač je umalo duplirao prednost, ali je ovog puta stativa bila saveznik Pletikose.

Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Škotske, a najbolju priliku Hrvatske propustio je Eduardo, koji je u 65. minutu izbio sam pred golmana domaćih, ali nije uspeo da ga savlada.

A onda, završni udarac domaćih. U 72. minutu, Vida je skrivio jedanaesterac, šut Banana sa bele tačke zaustavio je Pletikosa, ali Nejsmit je natrčao na odbijenu loptu i prosledio je u mrežu - 2:0, pobeda Škotske, a jasno je da će Igor Štimac biti na još jačem udaru hrvatske javnosti i medija, koji traže njegovu ostavku.

U isto vreme, prvoplasirana Belgija nije uspela da u slavljeničkoj atmosferi pobedom okonča ovaj, za njih izvanredan kvalifikacioni ciklus.

Golom De Brujna poveli su u 64. minutu, ali je bod Velšanima u finišu doneo Remzi, za konačnih 1:1.

Prema tome, tabela Grupe A izgleda ovako: Belgija 26, Hrvatska 17, Srbija 14, Škotska 11, Vels 10, Makedonija 7 bodova.