I bez Kasiljasa ne valja...

subota 22.12.2012.
21:56

Madridski Real doživeo novi poraz u Primeri! Bez Kasiljasa na golu, Murinjova ekipa ispraćena sa tri lopte u mreži. Junak meča je dvostruki strelac Santa Kruz, koji je priliku dobio sa klupe. Benzema u finišu samo ublažio poraz - 3:2 za Malagu na kraju, R

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, ali je Real bio bliži vođstvu.

Već u trećem minutu utakmice istakao se golman Malage Kabaljero posle slobodnog udarca za goste, a dvadeset minuta kasnije Ronaldo je prokockao sjajnu priliku da sa sedam-osam metara donese prednost Madriđanima.

Do kraja prvog dela igre Real je imao još par prilika, ali se na odmor otišlo početnim rezultatom.

Međutim, drugo poluvreme donelo je drugačiju sliku na terenu, uz dosta golova! Posle samo četiri minuta igre u nastavku, Isko je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao nemoćnog Adana - 1:0!

Real je u 66. minutu uspeo da izjednači autogolom Sančesa, ali ovaj gol nije poremetio domaće. Ulazak Santa Kruza umesto Saviole pokazao se kao pravi potez trenera Malage Pelegrinija, i to samo nekoliko minuta pošto je iskusni napadač ušao na teren.

U 73. minutu je na pravi načinkrunisao odličnu akciju svog tima i vratio prednost na stranu Malage, da bi samo tri minuta kasnije doveo svoj tim na prag pobede, posle sjajne saradnje sa Hoakinom - 3:1!

Naravno, oduševljenje na tribinama, a nadu Madriđanima da mogu da izbegnu poraz vratio je Benzema u 82. minutu, kada je Ozil iskoristio veliku grešku odbrane domaćih, uposlio usamljenog Francuza kome nije bilo teško da savlada Kabaljera - 3:2 (Ovde pogledajte golove).

Koji minut ranije, Ozil je izveo slobodan udarac, posle koga je Kabaljero sjajnom intervencijom sprečio Ramosa da zatrese mrežu.

Dodajmo da je i Pepe pri rezultatu 3:1 imao još jedan za njega karakterističnio ''blisku susret'' sa protivniučkim igračem, ali je ovog puta prošao samo sa žutim kartonom.

Real se praktično oprostio od borbe za titulu, a posle pobede Barselone u Valjadolidu, sada Murinjov tim za liderom zaostaje ogromnih 16 bodova.

U isto vreme igrali su Osasuna i Granada, a gosti su slavili sa 2:1. Subotnji program zatvaraju Bilbao i Saragosa, čiji je meč počeo u 22 časa.