I Nemci pokosili ''Sokolove''!

Autor: Nikola Ćertić
sreda 16.01.2013.
23:16

U 4. kolu A grupe na Svetskom prvenstvu za rukometaše koje se održava u Španiji, rukometna selekcija Nemačke je pobedila Crnu Goru rezultatom 29:21.

Reprezentacija Crne Gore je povela na početku utakmice rezulatom 2:1 i 8:7 u 17. minutu ali je to bilo sve što se tiče njihovog vođstva na ovoj utakmici.

U 36. minutu na početku drugog poluvremena je bilo nerešeno 14:14 ali je to bio poslednji trenutak kada su "Sokolovi" imali rezultatski priključak. Od tog momenta nastupaju "Panceri" i furioznom igrom prave nedostižnu razliku od 7 golova prednosti 22:15.

Do kraja, iako mislima već okrenuti sledećem meču protiv Francuza, izabranici Martina Heubergera nisu dali Crnogorcima da dođu do daha i rutinskom igrom su priveli meč kraju ostvarivši pobedu rezultatom 29:21.

Najefikasniji u reprezentaciji Nemačke su bili Klajn i Torkauf sa po 4 pogotka dok je u ekipi Crne Gore najbolji bio Melić sa 7 pogodaka od toga dva sa linije 7 metara.

Sledeći meč Nemci igraju sa Francuzima dok će Crnogorci imati priliku pobedom da se oproste od takmičenja protiv reprezentacije Brazila.