Ibrini golovi za prvu radost ''Svetaca''

nedelja 02.09.2012.
23:02

U derbiju četvrtog kola francuske Lige 1, Pari Sen Žermen je kao gost savladao ekipu Lila, što im je prvi trijumf u novoj sezoni, posle tri vezana remija.

Večerašnjim duelom u Lilu, kompletirano je četvrto kolo šampionata Francuske.

Pari Sen Žermen je savladao domaćina rezultatom 2:1, zahvaljujući prvoj zvezdi tima i dvostrukom strelcu u večerašnjem susretu - Zlatanu Ibrahimoviću.

On je već u prvom minutu zatresao mrežu golmana Landrea, posle asistencije Meneza, ali su domaći vrlo brzo izjednačili preko Kedjua u 12. minutu.

Ipak, nije se dugo čekalo na drugi gol Ibrahimovića, koji je, ispostavilo se, već u 21. minutu postavio konačan rezultat.

Ranije večeras, Marsej je na svom terenu savladao ekipu Rena sa 3:1, a Bordo i Nica su igrali nerešeno, 1:1.

Posle četvrtog kola na tabeli vodi Marsej sa svih 12 bodova, prati ga Lion sa 10, odnosno Lorijen, Tuluz i Bordo sa po 8. PSŽ se posle večerašnje pobede probio na osmo mesto sa šest osvojenih bodova.