Autor: Aleksandar Vučković
sreda 17.07.2013.
18:27

Ekipa Arsena Vengera bila je izrazito golgeterski raspoložena u duelu sa selekcijom Vijetnama u sredu. Ukupno sedam puta ''Tobdžije'' su pogodile protivničku mrežu...

Predvođeni raspoloženim Žiruom, fudbaleri Arsenala su u okviru svoje azijske turneje savladali selekciju Vijetnama u Hanoju rezultatom 7:1.

Žiru
je postigao vodeći pogodak za ekpu Arsenala, nakon samo pet minuta igre, posle odličnog dodavanja Rosickog.

Zatim treba izdvojiti i prečku koju su pogodili igrači Arsenala, tačnije Lukas Podolski, a da ne odu samo sa minimalnim vođstvom, pobrinuo se opet Žiru, koji je povisio na 2:0, u 44. minutu susrteta. Samo minut kasnije, Francuz postiže i treći pogodak za "Tobdžije" i vođstvo od 3:0.

Samo što je sudija označio početak drugog poluvremena, Čemberlen je povisio na ubedljivih 4:0.

U listu strelaca upisao se i mladi Akpom u 56. i 59 minutu susreta.

Poslednji, sedmi gol za ekipu iz Londona, postigao je defanzivac Migel u 75 minutu.

Euforiju na stadionu izazvao je pogodak Dunge u 78. minutu meča za Vijetnamce i konačnih 7:1 za Arsenal.

Vietnam 1-7 Arsenal (All Goals) 17.07... byourmatch