Inter prekinuo lošu seriju!

subota 26.10.2013.
22:43

'Neroazuri' prilično efikasniji večeras pred svojim navijačima protiv Verone i na kraju ostvarili prvu pobedu posle tri meča bez pobede u Seriji A.

I u drugoj subotnjoj utakmici devetog kola Serije A, bodove je osvojio domaćin. Posle Sampdorije, koja je na svom terenu bila bolja od Atalante, još ubedljiviji bio je Inter, koji je na ''Meaci'' savladao Veronu sa 4:2.

Ovo je Interu prva pobeda posle tri loša rezultata, za povratak u vrh tabele. Trijumf je najavio Žonatan već u devetom minutu meča. On je volej udarcem šutirao posle kornera, lopta je zakačila jednog od igrača Verone i završila u mreži.

I drugi gol Inter je postigao posle kornera, i to samo tri minuta kasnije. Ovog puta se u gužvi pred golom gostiju najbolje snašao Palasio i domaći već vode 2:0.

Gosti se ipak nisu predavali i na isteku prvih pola sata igre, Martino je krunisao odličnu akciju svog tima kroz sredinu, izbio je sam pred Kariza i rutinski ga savladao.

Da na odmor Inter ode sa ubedljivijom prednošću, pobrinuo se Kambijaso u 38. minutu za 3:1.

Kada je posle deset minuta igre u drugom poluvremenu Rolando postigao i četvrti gol za Inter, bilo je jasno da bodovi ostaju na ''Meaci'', a do kraja je još Romulo u 72. minutu ublažio poraz Verone - 4:2. (Golovi OVDE)

Od srpskih internacionalaca, Zdravko Kuzmanović je u ekipi Intera u 63. minutu zamenio Kambijasa, dok na drugoj strani Janković nije dobio priliku.