Inter se naljutio u finišu!

Autor: Boris Jovanović
četvrtak 26.09.2013.
22:39

Iako je Fiorentina povela, domaćin za nekoliko minuta okrenuo rezultat u finišu, 2:1!

U prvom poluvremenu je Fiorentina bila bolji tim, Hoakin je na muke stavljao odbranu Intera. Španac je imao i najbolju šansu za "Ljubičaste", ali je Handanović odlično intervenisao.

Slovenca je mogao da savlada i Rosi, na drugoj strani par pokušaja domaćih preko Nagatoma i nekoliko gužvi u kaznenom prostoru bile su sve što je Macarijev tim napravio u prvom delu.

U nastavku Fiorentina manje opasna, nekako je i tempo pao, ali smo pravu eksploziju videli u poslednjoj četvrtini meča.

Toskanci su stigli do prednosti, prekršaj Žesusa nad Hoakinom, penal kao suza, Pepito Rosi ne greši, 1:0 za goste.

A onda kao da se Fiorentina uplašila pobede, Montela je izvukao Rosija, ubacio Iličića braneći stečeno. Na sjajan način je Kambijaso akrobatski matirao Neta za izjednačenje. Tek tada smo videli borbeni duh koji je Inter pokazivao na startu sezone.

Isplatilo se, desetak minuta pre kraja Žonatan je sjajnom solo akcijom i udarcem matirao goste, 2:1. To je bio i konačan rezultat (golovi OVDE), u poslednjem minutu nadoknade Ambrozini je goste mogao da spasi poraza, ipak Inter je ostvario trijumf i priključio se na deobi drugog mesta Juventusu i Napoliju, ovi timovi imaju po 13 bodova. Prva je Roma, jedina koja ima maksimalni učinak iz 5 mečeva.