Jagodina slavi, Zvezda u sve većem minusu!

subota 03.11.2012.
20:54

Veliko iznenađenje na Marakani, Jagodina odnela sva tri boda u derbiju 11. kola Superlige i prekinula neugodnu tradiciju u mečevima sa Zvezdom! Mudrinski doneo prednost Zvezdi, zatim imao i još dve šanse, ali je onda usledio preokret gostiju, koji preko Đ

Fudbaleri Jagodine potvrdili su i na Marakani da dosadašnji rezultati ove ekipe nisu plod slučajnosti. Gosti su bili bolji rival tokom prvog poluvremena, u drugom su poklekli pred pritiskom Zvezde, koja osim gola Mudrinskog nije uspela da stekne i ubedljiviju prednost.

Umesto toga, usledila je kazna, prvo iz penala, oko koga će, po svemu sudeći biti dosta bure narednih dana, a onda i posle sjajne akcije Stojanovića kada je Đenić postavio konačnih 1:2.

Počelo je mirno, nezanimljivo, Zvezda ima inicijativu, ali se Jagodinci dobro brane u prvih desetak minuta, pa nema nekih ozbiljnijih prilika za gol.

I posle 16 minuta igre gosti su opasno pripretili preko Projića, koji je probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, zatim poslao oštru loptu na peterac, ali nije bilo nikoga koji bi je prosledio u mrežu.

Još bolja prilika za Jagodinu u 22. minutu! Ponovo odličan centaršut sa desne strane, ali je ispred Stojanovića u poslednjem trenutku uklizao Pantić i izbio loptu u korner.

U 28. minutu prvi obećavajući napad Crvene zvezde, ali je posle akcije Milijaša Mudrinski bio u ofsajdu. Navijači Zvezde sve glasnijim navijanjem pokušavaju da probude svoje ljubimce iz ove letargije na terenu.

I konačno, tek u 34. minutu prva veća prilika za Zvezdu, Dimitrijević je gađao sa nekih 17 metara, ali je golman Bondžulić odlično reagovao.

Međutim, osim te situacije, Zvezda do poluvremena nije uspela da još koji put ugrozi gol rivala, pa su ekipu Aleksandra Jankovića navijači ispratili zvižducima.

Ali, početak drugog je obeležen aplauzima - 47. minut, Mudrinski - 1:0 za Zvezdu!

Doskorašnji napadač Jagodine iskoristio je prvu grešku odbrane gostiju i odličnim udarcem glavom posle centaršuta sa desne strane, doneo prednost i veliko olakšanje crveno-belima.

Svakako šokantan početak drugog poluvremena za goste, crveno-beli pokušavaju da im zadaju novi udarac, Dimitrijević je u dva navrata opasno pretio, ali je golman Bondžulić oba puta sjajno intervenisao.

Potpuna inicijativa Zvezde u ovim trenucima, u 56. minutu Milijaš je sjano probio po levoj strani, Mudrinski šutirao sa nekih sedsam metara, ali je posle pravog meteža pred golom Jagodine, Projić na kraju izbio loptu sa gol linije.

Još jedna sjajna šansa za Mudrinskog u 62. minutu, snažno je šutirao posle centaršuta Pantića, ali ovog puta je pogodio stativu!

Ali, dva minuta kasnije - penal za Jagodinu! Maksimović je napravio prekršaj na ivici kaznenog prostora, sudija Dimitrijević je pokazao na belu tačku, a štoperu Zvezde žuti karton!

Milan Đurić je šutirao, Bajković odbio loptu, ali iz drugog pokušaja Đurić je bio neumoljiv - 1:1!

Posle izjednačenja Zvezda nastavlja sa pritiskom, Dimitrijević je u 70. minutu imao još jedan odličan udarac, ali je samo uspeo da iznudi korner posle koga je i Milivojević bio u šansi, ali su se Jagodinci odbranili.

Deset minuta pre kraja, sjajna prilika za Jagodince, Stojanović je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Bajković nogom odbio tu loptu.

To je bila najava onoga što sledi u 86. minutu. Đenić -1:2!

Sjajan posao obavio je Stojanović, probio je po desnoj strani, izašao pred Bajkovića, a onda sjajno uposlio slobodnog Đenića, koji iz ''srca'' šesnaesterca šalje loptu u nebranjenu mrežu - 1:2, Jagodina je pred pobedom!

Crvena zvezda: Bajković - Pantić (od 75. Vešović), Maksimović, Jovanović, Mladenović - Dimitrijević (Mijailović od 82.), Milivojević, Milijaš - Milunović (od 58. Lazović), Kasalica, Mudrinski.

Jagodina: Bondžulić - Valentić, Projić, Živanović, Tomić - Gogić, Lepović, Stojkov, Cvetković - Đurić, Stojanović.