Janko ''pregazio'' i Žemlju!

nedelja 02.09.2012.
23:56

Posle Novaka Đokovića, plasman u osminu finala US Opena večeras je izborio i Janko Tipsarević, koji je u tri seta slavio protiv Slovenca Grege Žemlje.

Srbija će imati i drugog predstavnika u osmini finala US Opena, u muškom singlu.

Janko Tipsarević večeras nije dozvolio iznenađenje u duelu sa slovenačkim teniserom Gregom Žemljom i na kraju slavio rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3 i 7:5, posle dva sata i 18 minuta igre.

Slovenac je nešto bolje ušao u meč, odmah je stigao do brejka, ali je Janko ubrzo ušao u svoj ritam, zaigrao sve bolje i najpre prvim brejkom izjednačio na 4:4, da bi još jednim stigao do vođstva u setovima - 6:4.

U drugom setu Tipsarević je nastavio u istom stilu, ne dozvoljavajući Žemlji neku novu priliku za brejk. Sigurnom igrom Janko rutinski stiže do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem je takođe stekao brejk prednosti, mogao je i nešto ranije da završi meč, ali je pri vođstvu 5:4 propustio nekoliko meč lopti. Žemlja je uspeo da mu tada oduzme servis, izjednači na 5:5, ali je odmah zatim usledio Jankov završni udarac. Srpski teniser dobija naredna dva gema i rešava meč u svoju korist.

Tipsarević sada čeka rivala u osmini finala, a to će biti bolji iz duela Izner - Kolšrajber.