Jelena: ''Borila sam se, ali Marija je ipak bolja''

sreda 05.06.2013.
20:03

Posle poraza u četvrtfinalu, Jelena Janković izrazila divljenje nekim potezima Šarapove koji su u trećem setu praktično i rešili meč. Ipak, svesna je da je dala svoj maksimum, pa nema razloga da mnogo žali za neuspehom.

Jelena Janković je gotovo nestvarno počela duel sa Šarapovom, dobila prvi set sa 6:0, ali je u nastavku ipak do izražaja došao nešto veći kvalitet sjajne Ruskinje.

Posle meča, Jelena se osvrnula i na jedan, možda i ključni detalj iz trećeg seta, kada je Šarapova iz veoma teške pozicije uspela da uputi fantastičan udarac i sebi ulije još više samopouzdanja, što se i videlo do kraja meča.

''Marija se vratila u igru sa nekoliko fenomenalnih vinera, a kod 3:3 u trećem setu izvela je taj bekend, koji je bio neverovatan. Ne znam kako ga je izvela, da li je imala sreće ili ne, ali svaka joj čast.

Na kraju krajeva, ona jeste bolja igračica od mene. Ja sam se borila do kraja, imala sam priliku da pobedim, ali mi je nedostajalo i sreće'',
izjavila je Jelena, koja je generalno ostavila odličan utisak na ovogodišnjem Rolan Garosu.