"Jorgandžije" u osmini finala!

Autor: Boris Jovanović
sreda 06.11.2013.
22:38

Atletiko preslišao Bečlije, Dijego Košta se ispromašicao i ipak upisao, sve gotovo za poluvreme. Madriđani sa četiri pobede već obezbedili osminu finala.

Ni mrvu nade nije imala Austrija u ovom meču, već od prvog minuta ređali su se napadi domaćina.

Posle jedne gužve u kaznenom prostoru, Miranda je najprisebniji, brazilski štoper je uvek opasan posle prekida, 1:0.

Zatim je Dijego Košta mešao odbranu Austrije, ali nije se upisao. Učestvovao je u akciji kod drugog gola, posle koga je Luis Garsija duplirao prednost Atletika. Do odlaska na odmor još par promašaja Košte, ali i nova lopta u mreži slabašnih gostiju. Strelac je bio Felipe koji je jednu odbijenu loptu sproveo u mrežu.

U nastavku još par šansi Toresa i Raula Garsije, ali i promašeni penal Dijega Košte. Tačnije golman Austrije Lidner je uspeo da skine jedanaesterac, on je najzaslužniji što je Austrija pretrpela podnošljiv poraz.

Ipak, Dijego Košta je desetak minuta pre kraja uspeo da se revanšira Lidneru. Neverovatan podatak, Brazilac je šest puta šutirao u okvir gola, eto samo je jednom uspeo da savlada čuvara mreže gostiju. Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

U prvom meču dana, remi u Sankt Petersburgu, pa je sve otvoreno što se tiče drugog mesta.

Atletiko - Austrija 4:0
Zenit - Porto 1:1