Autor: Boris Jovanović
nedelja 26.05.2013.
16:55

BSK zbog slabijeg međusobnog skora sa Pazarcima ispali iz lige. Kragujevčanima dosta bod u Ivanjici!

BSK se seli u PLS. Nisu iskoristili poraz Pazaraca u Kuli, samo bod na "Karaburmi" znači put u niži rang, jer oba tima imaju po 30 bodova, ali Novi Pazar ima bolji međusobni skor.

Kragujevčani su bodom u Ivanjici stigli do kote 31, dovoljno da za korak izbegnu ambis.

Javor - Radnički 1:1 (Borko Veselinović 67. - Spalević 40.)

Radnički je bio bolji rival u prvom delu Spalević je posle par pokušaja uspeo da savlada Lazovića, izjednačio je u nastavku Veselinović na asistenciju Stojakovića. Remi je zlatan za Kragujevčane, koji su stigli do 31. boda i izbegli krug sa ostalim timovima u kome bi bili najslabiji.

OFK Beograd - BSK 1:1 (Pavlovski 33. - Ajković 8.)

Bolja igra Borčana, posle pokušaja Savkovića, Ajković je pogodio mrežu "Romantičara" dobrim šutem sa 18 metara.

Pavlovski je lepim golom iz slobodnog udarca izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu OFK bolji tim, smenjivali su se napadi i propuštene šanse, ali je domaćin desetak minuta pre kraja posle crvenog Ivana Ivanovića ostao sa desetoricom. BSK nie uspeo da stigne do pobede i naredne sezone igraće u nižem rangu.

Hajduk - Novi Pazar 2:0 (Lazar Veselinović 3. Vuković 25.)

Već na startu pritisak Kuljana i velika šansa Rusmira. Hajduk je pokazao na startu da neće biti popusta. Lazar Veselinović je iz okreta matirao golmana Novog Pazara, 1:0 za domaće. Posle 25 minuta, 2:0 za Kuljane, štoper Vuković je najviši posle centaršuta Cvetkovića, Pazarci na pragu PLS.

Od nokauta se nisu oporavili do kraja meča, jedina njihova nada je bila da Borčani ne dobiju na "Karaburmi"

Na njihovu sreću to se nije desilo, pa su i porazom ostali superligaši.