Junajted po starom - spas u zadnji čas!

subota 05.01.2013.
20:17

Mančester Junajted uspeo je da ostane neporažen na Apton Parku, na gostovanju Vest Hemu, u meču treće runde FA kupa. Van Persi u finišu spasao Junajted eliminacije.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa, u okviru trećeg kola FA kupa, Vest Hem i Mančester Junajted igrali su nerešeno, 2:2.

''Čekićari'' su bili veoma blizu pobede, ali kao po običaju ove sezone, ekipa Aleksa Fergusona je ponovo pokazala kako je najbolja u samom finišu i golom Van Persija uspela je da se spase poraza.

Ipak, gosti su prvi došli do gola, i to u 23. minutu, kada je Kleverli savladao Jaskelainena. Vođstvo Junajteda trajalo je samo četiri minuta, pošto je tada Kolins izjednačio na 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a isti igrač je u 57. minutu doneo veliko slavlje domaćim navijačima i svojim drugim golom vođstvo Vest Hemu - 2:1.

Minimalnu prednost ''Čekićari'' su održavali sve do 90. minuta, kada na scenu stupa Van Persi i donosi izjednačenje - 2:2. Golove sa Apton Parka pogledajte OVDE

U nadoknadi vremena Mančester je mogao i do pobede, a najozbiljniju priliku nije iskoristio Valensija, koji je šutirao preko gola.

Nemanja Vidić se ustalio u timu Junajteda posle oporavka od povrede i odigrao je svih 90 minuta.