Juve sa desetoricom do boda!

Autor: Boris Jovanović
subota 25.01.2014.
22:36

Iako više od sat vremena bez isključenog Bufona, Juve golom Ljorentea uspeo da izbegne poraz od Lacija. Roma ima šansu da smanji prednost šampiona na šest bodova.

Juventus je imao terensku inicijativu, ali bez šansi, prva prava akcija Lacija i penal. Konko je ubacio loptu iza leđa odbrane gostiju, Klose je brži od Bufona, čist penal, crveni za kapitena Juventusa. Kandreva vara rezervistu Storarija 1:0 za Lacio. Igrao se 24. minut, težak zadatak za šampiona, koji je ostao sa igračem manje.

Ipak do poluvremena je Ljorente mogao da izjednači, a u nastavku je Juve nastavio sa napadima.

Posle akcije Lihštajnera i centaršuta, Ljorente je nastavio golgetersku seriju, glavom je zahvatio loptu, uhvatio Berišu u raskoraku, praktično je bio lob, 1:1.

Nakon toga je Juve pretio nekoliko puta, najbolju šansu je imao Tevez, ali je na drugoj strani Klose propustio meč loptu. Nemac je glavom sa pet metara šutirao, heroj je Storari, pokazao je da je sjajan golman, refleksno odbio loptu, ona se od prečke odbila u polje.

Lacio bliži pobedi, Juventus se umorio, mlađani Keita Balde tek što je ušao u igru pogađa sjajnim udarcem stativu, imao je Juve i sreće.

Na kraju, 1:1, podela bodova, Lacijali su učinili uslugu Romi, koja ima šansu da pobedom u matineu, sutra protiv Verone na "Bentegodiju" da prednost Juventusa smanji na 6 bodova.

U prvom meču 21. kola Napoli i Kjevo su odigrali takođe bez pobednika, 1:1.

Golove sa utakmice iz Rima možete videti ovde.