Juve se ne osvrće, Napoli pao u finišu!

Autor: Boris Jovanović
subota 20.10.2012.
19:52

Nova pobeda Juventusa, šampion se odvojio na vrhu tabele pošto su u finišu savladali Napoli sa 2:0.

Nije to bila Bog zna kako zanimljiva utakmica na "Juve areni" u Torinu. Napoli je izdržao početni pritisak Juventusa, imao je Đovinko jednu priliku već u prvom minutu, a zatim su gosti lako uspeli da se odbrane.

Imali su šansu da povedu, iz slobodnog udarca je Kavani pogodio prečku.

U drugom poluvremenu slična situacija nešto bolji Juventus, Đovinko i Matri su propustili šanse, na drugoj strani Storari se dosađivao, Napolitanci su došli u Torino da sačuvaju svoju mrežu.

A onda eksplozija, Juventusove rezerve su donele prevagu. Prvo je Kaseres koji je zamenio Asamou, nakon kornera Pirla  zakucao loptu glavom u mrežu, da bi nekoliko minuta kasnije talentovani Pol Pogba sjajnim udarcem matirao De Sanktisa.

Napoli slomljen za par minuta, pokazalo se još jednom da je Juventus najopasniji u finišu i da mogu voljom i upornošću da dobiju meč i kad im ne ide.

Na kraju 2:0, Juve je otišao na 22 boda, tri više od Napolija i nastavio neverovatnu seriju od 47 mečeva bez poraza.

Večera priliku da se približi Napoliju na bod ima Lacio koji dočekuje Milan.