Juve zgazio Čelsi, ''petarda'' Šahtjora!

utorak 20.11.2012.
22:38

Aktuelni prvak Evrope na pragu eliminacije već u prvoj fazi Lige šampiona, posle večerašnjeg ubedljivog poraza u Torinu od domaćeg Juventusa. Ubedljiv je bio i Šahtjor, koji je u Danskoj postigao čak pet golova!

Juventus je od samog starta nametnuo svoj ritam i već u uvodnim minutima je mogao do vođstva, da golman ''Plavaca'' Petr Čeh nije sjajno intervenisao posle pokušaja domaćih sa samo dva-tri metra.

Međutim, iskusni golman je znatno pokvario utisak u 38. minutu, kada je Kvaljarela sa oko 25 metara uspeo da ga savlada i izazove ''erupciju oduševljenja'' na tribinama - 1:0. Ne tako jak udarac Kvaljarele, ali dovoljno precizan da lopta završi u donjem levom uglu.

Minimalnom prednošću domaćih otišlo se na odmor, a nova potvrda bolje igre ''bjankonera'' stigla je u 61. minutu kada je Arturo Vidal duplirao prednost - 2:0.

Kao šlag na tortu došao je i gol Đovinka, za konačnih 3:0 u samom finišu meča! Golove pogledajte OVDE.

Bane Ivanović bio je od prvog minuta u sastavu Čelsija, ali nije uspeo da spreči debakl svog tima.

Ništa manje ubedljiv nije bio ni Šahtjor, iako je Nordsjeland dva puta vodio pred svojim navijačima.

Na kraju, preokret gostiju i veoma ubedljivih 5:2 za prvo mesto na tabeli Grupe E. Blistao je Adrijano, strelac tri gola za goste, mada je njegov prvi gol, za izjednačenje na 1:1 izazvao dosta bure, pošto je prethodno posle prekida igre Vilijan želeo samo da vrati domaćem golmanu loptu, ali Adrijano to nije shvatio i poslao ju je u mrežu.

Domaći su par minuta posle toga ponovo poveli sa 2:1, ali je do kraja Šahtjor u potpunosti opravdao ulogu favorita.

Na tabeli sada Šahtjor vodi sa 10 bodova, Juventus ima 9, a Čelsi je ostao na 7 bodova, ispred Nordsjelanda sa 1.