Kad zataji Mesi, tu je Teljo! Het-trik za 'osvetu' Levanteu!

sreda 22.01.2014.
23:54

Levante je prošlog vikenda iznenadio Barselonu u 20. kolu Primere, bio je na putu da to učini i u prvom meču četvrtfinala Kupa kralja, ali je onda 'proradio' sjajni Teljo i het-trikom postavio stvari na svoje mesto. Leo Mesi se ponovo nije upisao u strelc

Podsetimo, Levante je za vikend uspeo da osvoji bod protiv Barse, što je za Katalonce bio samo dodatni motiv da istom rivalu očitaju lekciju u prvom meču četvrtfinala Kupa kralja.

Domaći su uspeli da povedu, nagoveste novo iznenađenje, sli je Barsa napravila preokret u drugom poluvremenu i na kraju došla do ubedljivog trijumfa koji je praktično vodi u polufinale - 4:1. Golove pogledajte OVDE.

Veliku radosgt domaćim navijačima posle prvih pola sata igre doneo je El Žar. On se najbolje snašao pred golom Barse posle slobodnog udarca za njegov tim sa sredine igrališta i iz drugog pokušaja zatresao mrežu - 1:0.

Vođstvo Levantea potrajalo je sve do 53. minuta, kada Huanfran nespretno reaguje i postiže autogol za izjednačenje na 1:1.

A onda, na scenu stupa tandem Mesi-Teljo! Prva zvezda Barselone je upisala tri asistencije, a Teljo tri pogotka, u 60, 82 i 86. minutu, pa je sada praktično jasno ko će igrati u polufinalu.

Prethodno, odigran je i duel između Sosijedada i Santandera, a domaći su slavili rezultatom 3:1.